Niezwykłe podróże Natalki – recenzja książki

W dzisiejszych czasach ciężko jest zainteresować czymś najmłodszych. Gry, smartfony, Internet. Dzieci wydają się być coraz bardziej od nich uzależnione, a przecież na świecie jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia. Trzeba tylko jakoś im to pokazać, jakoś je zachęcić do szukania własnych pasji. Dobry użytek w tej kwestii potrafią zrobić książki. O jednej z nich chciałbym wam dzisiaj opowiedzieć. Nosi tytuł Niezwykłe podróże Natalki.

Autorka książki Izabela Rutkowska zabiera nas w niezwykłą przygodę. Trafiamy do różnych miejsc i czasów, śledząc perypetie nastoletniej Natalki. Dziewczynka jest zapaloną podróżniczką, która czyta mnóstwo książek i interesuje się otaczającym ją światem. Pewien błyszczący, czerwony kamień, który znajduje w trakcie wycieczki rodzinnej do Meksyku okazuje się mieć magiczne moce. Tak oto trafiamy do Mongolii, nad jezioro Bałkaj, czy na turecki targ.

Natalka w błyskawicznym tempie poznaje różne regiony geograficzne i kultury oraz ich tradycje i obyczaje. Płynnie przechodzimy od jednego do drugiego miejsca za sprawą wspomnianego magicznego kamienia. Co rusz dowiadujemy się czegoś interesującego. Przede wszystkim, czytając czujemy jak budzi się w nas dusza odkrywcy!

Autorka potrafi zaciekawić najmłodszych przeróżnymi podróżniczymi ciekawostkami. Dodatkowo, ma to miejsce w bardzo przejrzystej formule. Pod koniec każdej historyjki, mamy bowiem krótką notkę dotyczącą poszczególnych miejsc. Co więcej, Niezwykłe podróże Natalki zostały wzbogacone o przepiękne ilustracje Agnieszki Wajdy, które pozwolą dzieciakom lepiej wyobrazić sobie najdalsze zakątki świata, które odwiedza bohaterka.

To doskonała pozycja do wspólnej lektury rodziców z dziećmi. Zachęta do odkrywania otaczającego najmłodszych czytelników świata i jego tajemnic. Choć tutaj odwiedzamy bardzo egzotyczne miejsca, to płynąca z książki lekcja wyraźnie mówi nam, że zarówno te małe jak i wielkie podróże, czy będzie to wycieczka na inny kontynent, czy wypad poza miasta uczą, bawią i kształtują charakter. Jedyne czego możemy żałować, to że przygód ciekawskiej i odważnej Natalki nie ma więcej.

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki chciałbym podziękować wydawnictwu Sorus.

We własny egzemplarz książki możecie zaopatrzyć się pod poniższym linkiem: https://sorus.pl/produkt/niezwykle-podroze-natalki/

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s