Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tak zwany magiczny okres w ciągu roku. Jednak nie dla każdego. Nie wszyscy dają się ponieść świątecznej gorączce, niektórzy uruchamiają w sobie wewnętrznego Grincha, marudzą, mają dość choinek, kolędników, dekoracji, Mikołaja. Co się stanie gdy dwa bożonarodzeniowe przeciwieństwa rozpoczną niezwykłą grę w podchody, tylko i wyłącznie przy użyciu… notesu?

Na to pytanie odpowie wam najnowszy serial limitowany Netflixa, pt. „Dash i Lily”. Produkcja oparta jest na powieści popularnego autora młodzieżowej literatury, Davida Levithana napisanej wespół z inną poczytną autorką, Rachel Cohn – „Księga wyzwań Dasha i Lily” z 2010 r.

Pomysł na historię oraz formę poszczególnych odcinków jest bardzo ciekawy i powinien zachęcić każdego do oglądania. Otóż pewien nie czujący atmosfery Świąt chłopak o imieniu Dash, przeczesując jedną z nowojorskich księgarni Strand zupełnie przypadkiem znajduje wśród książek czerwony notes. W nim znajduje wyzwanie i z braku innych aktywności postanawia je przyjąć, a co więcej rozpoczyna grę w podchody, która połączy dwójkę nieznajomych nastolatków.

Siedem odcinków zabiera nas raz do świata Dasha, a raz do świata Lily, pomysłodawczyni całej gry. Sama rozgrywka oczywiście odbywa się w świątecznym klimacie i w ten sposób Mikołajowi zostaje odebrana jego czapka i pojawiamy się na hanukowym koncercie undergroundowym! A to tylko mały wycinek szaleństw, które twórcy dla was przygotowali.

Romantyczna historia ukazuje nam jak samotnym można być w czasie Bożego Narodzenia nawet jeśli jest z nami rodzina czy przyjaciele, choć ci pierwsi w serialu akurat dają ciała i zawodzą swoje dzieci. a jak wiadomo, nastolatki w szczególnością potrzebują uwagi matki i ojca nawet jeśli się do tego nie przyznają. Są dobre i złe strony Świąt, więc większość z was z pewnością opowiedzą się po jednej ze stron.

Serial nie byłby tak przyjemny do oglądania gdyby nie para głównych , jakże innych od siebie bohaterów. Dash, to charyzmatyczny, lubiący sarkazm, oczytany przystojniak, który najchętniej ograniczyłby swoje relacje z innymi do minimum, oczywiście poza swoimi przyjaciółmi. Z kolei Lily, to optymistyczna, lecz nieakceptowana przez rówieśników, bardzo oryginalna dziewczyna, która po prostu kocha Boże Narodzenie. W końcu nadszedł jednak ten czas, że okołoświąteczne wydarzenia wystawiają jej cierpliwość na próbę, a to jest katalizatorem dla jej przemiany i zabawy z Dashem. W tych rolach doskonale sprawdzili się Austin Abrams i Midori Francis między którymi czuć chemię pomimo tego, że nie mają zbyt wielu scen ze sobą!

Historia Dasha i Lily, którzy prześcigają się we wzajemnych wyzwaniach podnosi na duchu i wnosi w nasze życie mnóstwo niezbędnego w dzisiejszych czasach ciepła i optymizmu. Tak naprawdę, już od pierwszej chwili gdy o sobie przeczytali zrozumieli, że łączy ich coś niesamowitego, ale postanowili nie odkrywać od razu wszystkich kart co sprawia, że serial wciąga od pierwszego odcinka. Jest tutaj dużo humoru, dobrej muzyki (nie tylko świątecznej) i jak możecie się domyśleć, happy-ending choć nie jest on wcale taki oczywisty. Zbliżają się święta i lepszego tytułu na poprawienie sobie nastroju w chwili obecnej nie znajdziecie! Oglądać!

Ocena: 8/10

Leave a Reply

%d bloggers like this: