„Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” – Cudowny smak dzieciństwa

Większość dorosłych osób, z którymi miałem okazję w swoim życiu rozmawiać, bardzo pozytywnie wspomina czasy swojego dzieciństwa. Kojarzą im się one ze świetną zabawą, okresem niczym nieograniczonej wolności. Niestety, po latach dojrzewamy i często odrzucamy swoje wewnętrzne dziecko, nie wiedząc jak wiele tracimy. Niedawno przekonałem się o tym, czytając nową książkę autorstwa Jakuba Sosnowskiego, która przypomniała mi, że czasami warto wrócić do szczenięcych lat i choćby przez krótki czas znów poczuć się jak małolat.

Mała dziewczynka Emka prowadziła spokojne życie u boku swoich rodziców, nie wiedziała jednak, że niebawem jej świat wywróci się do góry nogami, gdy w jej domu zjawi się nieznany jej dotąd wuj. Nie żaden zwykły wuj, gdyż Karol jest… krasnoludem! Przed bohaterką otworzy się zupełnie nowa rzeczywistość, rzeczywistość którą są w stanie w pełni docenić jedynie dzieci i fantastyczne istoty, a wraz z zanurzeniem się w tę sferę czeka ją niezwykła przygoda.

Autor zabiera czytelnika w podróż, w trakcie której rozwiązujemy zagadki, odszukujemy magiczne artefakty, spotykamy syreny, nimfy, smoki oraz inne magiczne stworzenia, a zabawa w trakcie lektury jest naprawdę przednia! Choć historia zaczyna się spokojnie i zwyczajnie, to bardzo szybko nas wciąga i niemal od pierwszych stron czujemy się jej częścią.

Główna bohaterka Emka, to dziewczyna o wielkiej wyobraźni, otwarta na poznawanie otaczającej ją rzeczywistości, optymistka, która potrafi w niemal każdej sytuacji dostrzec jakieś pozytywy. Z kolei jej wuj Karol, to niewysoki, brodaty krasnolud, zapalony poszukiwacz złota, zawsze chętny do poszerzania horyzontów swojej siostrzenicy, a gdy trzeba także wielki wojownik. Poza tym pojawiają się również Mama i Tata, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w tej historii.

„Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” to książka, przy której świetnie będzie bawić się cała rodzina i gorąco zachęcam by rodzice zasiedli do lektury ze swoimi dziećmi. Tytuł ten bowiem nie tylko bawi, ale również uczy nas odpowiedzialności, dbania o naszych najbliższych, a przede wszystkim o otaczający nas świat. Autor uświadamia nam również starszym czytelnikom, że naprawdę warto kultywować w sobie wewnętrzne dziecko, ciesząc się prostymi rzeczami, a nie tylko siedzieć w mediach społecznościowych, zapatrzeni w smartfony, komputery i telewizory.

Jeden z tytułów wydawnictwa Solis, to idealna pozycja dla Was dzieciaki oraz dla Was rodzice. Poznajcie historię, w której nie brakuje akcji, zagadek do rozwiązania, a nawet momentów trzymających w napięciu. Co więcej, ta dopracowana do ostatnich detali opowieść zostawia nas z zaskakującym zakończeniem, więc w jej kontynuacji możemy z pewnością spodziewać się kolejnych oryginalnych pomysłów, którymi zachwyci się cała rodzina!

Ocena: 7,5/10

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s