gildia.pl

W życiu najemniczek, będących częścią fantastycznego świata pełnego, potworów, czarodziejów, krasnoludów, elfów, itp. jest czas na robotę i jest czas na imprezowanie. Najlepiej opowiadają o tym Kurtis Wiebe, Roc Upchurch i Stjepan Sejić w drugim tomie oryginalnego komiksu zatytułowanego „Rat Queens”. Motyw przewodni zawarto w podtytule – Dalekosiężne macki N’Rygotha.

Zaczynamy od pokłosia wielkiej imprezki urządzonej przez tytułowe bohaterki z okazji pozbycia się zagrożenia czekającego na Palisadę. Oczywiście, dziewczyny nie zdają sobie sprawy, że sprawa nie jest jeszcze załatwiona, ale o czymś ten drugi tom musi przecież opowiadać. Wracając do imprezy, jak to bywa po jej zakończeniu pojawia się kac, u niektórych poczucie winy, a u innych zaskoczenie i tak jest w tym przypadku.

Tym razem przychodzi nam lepiej poznać przeszłość krasnoludzkiej wojowniczki Violet, na jaw wychodzą sekrety Sawyera, a w międzyczasie pojawiają się przypominające ludzi grzyby i wielki demon chcący zniszczyć Palisadę. Dzień jak co dzień dla naszych Królowych, a dla nas mnóstwo rozrywki i oczywiście seks, narkotyki i przemoc w dużych ilościach.

Twórcy komiksu pokazują nam bohaterki z różnych stron. Jest spora ilość nagości i erotyki, ale nie ma się wrażenia, że postacie niepotrzebnie epatują swoją seksualnością, ani że jest to tani sposób na skuszenie facetów do czytania komiksu. Najistotniejsze jest wgłębienie się w motywacje i wybory Betty, Violet, Hannah i Dee. Autorzy penetrują ich psychikę w iście mistrzowski i wciągający czytelnika sposób.

Jeśli chodzi o stronę wizualną komiksu, to naprawdę czujemy się jakbyśmy przenieśli się do fantastycznego świata, jakbyśmy byli krasnoludem, elfem, czy nawet człowiekiem mieszkającym w Palisadzie. W tym tomie jest więcej mroku co świetnie odwzorowuje kolorystyka komiksu. Poza tym mamy sporo oryginalnych wizerunków postaci, epickie walki i sporo uczuciowości.

Twórcy „Rat Queens” tym razem nie zdradzają nam otwarcie co może wydarzyć się dalej w tej historii, pozostają bardziej tajemniczy w tej kwestii. Nie zmienia to jednak faktu, że drugi tom trzyma naprawdę wysoki poziom, oczarowuje czytelnika, aż chce się jeszcze więcej. Czekam na dalsze przygody dziewczyn.

Ocena: 7,5/10

Leave a Reply

%d bloggers like this: